Buzoienii s-au rugat în prima zi a Anului[2011-01-02]Buzoienii au participat în număr mare, în prima zi a lui 2011, la slujba de Sfântul Vasile de la Catedrala Arhiepiscopală a Buzăului şi Vrancei. Sfânta Liturghie a fost oficiată de Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop Epifanie, informează TRINITAS TV.„Să medităm la cuvintele Sf. Apostol Pavel adresate efesenilor: ‘Să nu umblaţi ca nişte înţelepţi, ci ca nişte înţelepţi răscumpărând vremea căci zilele sunt grele’”, a spus Înaltpreasfinţia Sa. Catedrala Arhiepiscopală din Buzău are hramul „Adormirea Maicii Domnului”. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 8699, Ultimul acces: 2026-06-24 02:32:50
|
Timp total: 0.03s...
[]:1