Buzoienii s-au rugat în prima zi a Anului - BISERICI.org este un proiect non-profit ce are ca scop crearea unui spatiu virtual de gazduire a informatiilor despre locașurile de cult din România.
BISERICI.org - Situl Bisericilor din România

© 2005-2026 BISERICI.org

eXTReMe Tracker

Ştiri şi Evenimente

Buzoienii s-au rugat în prima zi a Anului

[2011-01-02]
Buzoienii au participat în număr mare, în prima zi a lui 2011, la slujba de Sfântul Vasile de la Catedrala Arhiepiscopală a Buzăului şi Vrancei. Sfânta Liturghie a fost oficiată de Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop Epifanie, informează TRINITAS TV.
„Să medităm la cuvintele Sf. Apostol Pavel adresate efesenilor: ‘Să nu umblaţi ca nişte înţelepţi, ci ca nişte înţelepţi răscumpărând vremea căci zilele sunt grele’”, a spus Înaltpreasfinţia Sa.
Catedrala Arhiepiscopală din Buzău are hramul „Adormirea Maicii Domnului”.

Sursa: www.Basilica.ro


Contor Accesări: 8699, Ultimul acces: 2026-06-24 02:32:50