Din nou.... bingo[2006-01-18]Continuând sărbătoarea "E Crăciun..., e bucurie", a cărei primă repriză s-a consumat joi, 29 decembrie 2005, la subsolul bisericii "Fericitul Ieremia Valahul" din Roman, în ziua de 15 ianuarie a avut loc cea de-a doua repriză a mult aşteptatului show "Marele Bingo". Protagoniştii acestui moment nu au mai fost copiii, ci adolescenţii şi tinerii celor patru parohii din Roman, norocoşii care au câştigat plecând acasă cu rechizite şcolare, cărţi, cd-uri, păpuşi, ne-a informat pr. Alois Moraru.Organizat de Congregaţia "Iosefinii lui Murialdo" chiar în casa lor, cu sprijinul unor animatori din parohii, spectacolul a inserat, pe lângă concursul propriu-zis, numeroase cântece atractive şi jocuri, precum şi trei runde tombolă. Cei peste 120 de tineri prezenţi s-au inserat într-o mare familie, animaţi de seminariştii şi tinerii organizatori, ce i-au fascinat prin vestimentaţie şi umor, specifice momentelor de sărbătoare. Astfel, tinerii au lăsat la o parte preocupările lor egoiste şi particulare, şi au dat dovadă de calităţi deosebite de a petrece câteva ore împreună cu alţi tineri şi a se distra într-un mod sănătos şi creştinesc. Sursa: www.Catholica.ro Contor Accesări: 1809, Ultimul acces: 2026-06-23 06:05:33
|
Timp total: 0.18s...
[]:1