Poezie: Ruga[2006-01-13]Sursa : IntercerAutor : Monica Vasile . Doamne, Cand se lasa-nserarea si Luminile s-au stins demult, Ramai Doar Tu si eu Si-atat imi e de dor sa Te ascult! Ma plec in ruga iara Si-al zilei prea durut O lacrima amara Ti-l sopteste, Si-astept sa-mi spui Ca...totul a trecut….. Mi-e dor sa fiu cu Tine Parinte iubitor, Sa ma cuprinzi in brate, Sa Iti soptesc ,,Mi-e dor…” Sa-Ti spun c-aici in lume E totul greu si trist… Sa-Ti spun ?!? Dar… O, Tu stii mai bine Copil de om si Hrist. Stiam c-ai fost aicea, Stiam c-ai suferit, Credeam ca ai plecat Ca iar sunt parasit… Dar cand in ploaia noptii, Picuri amari plangeau, Plangea tot ceru-n taina, Toti ingerii priveau Cum… El, Copilul, Printul, El, om si Dumnezeu S-a coborat sa-mi fie Alaturi , El si eu. Monica Vasile, Comunitatea Ciorasti; Judetul Vrancea Sursa: www.InterCer.ro Contor Accesări: 1801, Ultimul acces: 2026-06-23 01:31:22
|
Timp total: 0.03s...
[]:1